Na czym polega sprzątanie domów i mieszkań z Helping Hand?

W Helping Hand Kłodzko dbamy przede wszystkim o porządek domów i mieszkań oraz o zadowolenie klientów z czystych przestrzeni w domach i mieszkaniach. W zależności od tego, jakiego lokal wymaga wymaga sprzątania oraz od wytycznych klienta, ustalamy plan porządków – w zależności od potrzeb gruntowny lub podstawowy. Sprzątanie możemy przeprowadzać jednorazowo lub stale – to również ma wpływ na zakres prac.

 • Wycieranie kurzu z wszystkich mebli
 • Mycie luster, gablot, przeszkleń
 • Przecieranie lamp, żyrandoli, parapetów, kaloryferów, kontaktów itp.
 • Mycie drzwi, klamek, futryn
 • Odkurzanie i pranie wykładzin, dywanów, podłóg, mebli tapicerowanych
 • Zmywanie wszystkich podłóg
 • Mycie okien
 • Parowe czyszczenie materacy
 • Czyszczenie łazienki (w tym fug, armatury, sanitariatów)
 • Opróżnianie koszy na śmieci i uzupełnianie w worki
 • Wynoszenie śmieci do kontenerów i ich segregacja

i inne…

Bezpłatna wycena

Każde zlecenie na sprzątanie domu lub mieszkania omawiamy indywidualnie na miejscu, by jak najlepiej sprecyzować oczekiwania zamawiającego. To podczas pierwszego bezpłatnego spotkania ustalamy zakres prac i planowane użycie konkretnych środków czy sprzętów. Co jest ważne? Czy nasze zlecenie jest jednorazowe czy stałe, a także m.in. jak duże mieszkanie/ dom, czy mieszkają w nim zwierzęta lub alergicy. Te wszystkie czynniki składają się na ostateczny szacunek kosztów i czasu potrzebnego na sprzątanie.

Zaczynamy! Co najpierw?

W każdym domu podczas sprzątania istnieją czynności, które należy wykonać w każdym pomieszczeniu. Dlatego warto rozpocząć od ścierania kurzu i odkurzania, najpierw pozbywając się brudu z samej góry, tak by nie spadał na wyczyszczone już wcześniej powierzchnie. Czynność powinna zostać wykonana we wszystkich pomieszczeniach, także w łazience.

Sprzątamy również detale

Sprzątając dom czy mieszkanie nie wolno zapominać o naszych domowych niezbędnych wyposażeniach takich jak lampy, żyrandole, parapety, grzejniki, klatki wentylacyjne czy kontakty – choć na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, ale elementy te potrafią gromadzić ogromne ilości kurzu i zanieczyszczeń.

Kolejny etap to dokładne wyczyszczenie drzwi, klamek i ewentualnych przeszkleń w całym mieszkaniu. Lepiej sobie nie wyobrażać jak wiele bakterii znajduje się na tych najczęściej dotykanych przez nas elementach.

Łazienka – jak dobrze ją posprzątać?

W łazience w pierwszej kolejności skupiamy się na porządkach na półkach, usuwamy zbędne przedmioty z krawędzi wanny i umywalki, a następnie przystępujemy do czyszczenia armatury i ceramiki. Kolejny etap to doczyszczanie fug i mycie kafelek.

Do usuwania osadów z mydła oraz kamienia przyda się woda z octem oraz szczoteczka, np. nieużywana do zębów. Jeśli brud na baterii łazienkowej jest silny, można namoczyć baterię i przewiązać ją plastikowym woreczkiem i pozostawić na godzinę. Następnie myjemy wannę, brodzik, umywalkę oraz muszlę klozetową. Tę ostatnią dobrze sprząta się za pomocą jednorazowych, nadających się do wyrzucania do WC, chusteczek toaletowych. Całość zamykamy po umyciu luster oraz podłogi.

Porządek zapanuje w kuchni

W kuchni raz na kilka miesięcy należy przejrzeć szafki i wyrzucić przeterminowane produkty spożywcze i przyprawy. Zapach w lodówce odświeżymy, wkładając do niej plasterki cytryny z goździkami. Brudną z lepkiego osadu glazurę, okap czy szafki, umyjemy za pomocą gorącego roztworu z wody oraz niewielkiej ilości płynu do naczyń i octu. Raz na tydzień umyjmy kosz na śmieci oraz strefę wokół niego. Na koniec zostawmy sobie zlew oraz podłogi.