fot. Karcher

 

Coraz więcej naszych klientów pyta o czyszczenie parą – czy warto i czy koszt usługi jest wysoki. Odpowiadamy już na początku: warto, a koszty nie są wysokie. Czy zatem powszechne ostatnio stwierdzenia dotyczące czyszczenia gorącą parą są prawdą i czy usuwanie brudu, bakterii, roztoczy i innych jest rzeczywiście bezpieczne, ekologiczne i skuteczne?

 

Proste czyszczenie parą

 

Czyszczenie parą umożliwiają specjalne urządzenia zwane parownicami. Urządzenie napełnia się niewielką ilością wody, a gorąca para wodna o temperaturze 155°C i o minimalnej wilgotności, dostarczana jest pod wysokim ciśnieniem przez specjalne dysze. Parownica wytwarza silny strumień pary i za jej pomocą czyści gładkie powierzchnie, a także dociera w głąb szczelin i zakamarków. Usuwa nie tylko brud, osady i zacieki, ale i dezynfekuje czyszczone powierzchnie. Gorąca para neutralizuje bakterie, grzyby i roztocza.

 

Naturalny proces czyszczenia

 

Czyszczenie parowe jest antyalergiczne i w pełni bezpieczne, bo nie wymaga używania środków chemicznych. Gorąca para wiąże kurz, dzięki czemu nie unosi się on w powietrzu jak np. podczas odkurzania. Dzięki wysokiej temperaturze zarodniki grzybów i roztoczy giną, a sam proces jest dezynfekujący dla czyszczonej powierzchni bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

 

Jedyny zdrowy sposób czyszczenia materacy

parowe-czyszczenie-materacy-helping-handCzyszczenie za pomocą gorącej pary jest praktycznie jedyną akceptowalną metodą prania materacy. Warto o tym wiedzieć, ponieważ wiele firm proponuje pranie ekstrakcyjne, które może prowadzić do zainfekowania wnętrza materaca zarodnikami grzybów i pleśni. Z kolei preparaty i środki dezynfekujące w płynie działają głównie na powierzchni, przez co bakterie i roztocza mogą przeżyć na porowatych powierzchniach i skutecznie się rozwijać. Tego typu metody nie są efektywne, a wręcz szkodliwe dla zdrowia, ponieważ pogarszają stan materaca, na którym przecież codziennie śpimy.